تبلیغات
اس ام اس عاشقانه توپ،چت انلاین، تنهایی ،اس ام اس به زبان كردی و لری ,اس ام اس به زبان تركی، قشنگترین اس ام اس - تعداد پیامك های ارسالی و درآمد میلیاردی اپراتورهای تلفن همراه در نوروز سال 89
اس ام اس عاشقانه توپ،چت انلاین، تنهایی ،اس ام اس به زبان كردی و لری ,اس ام اس به زبان تركی، قشنگترین اس ام اس


بر اساس اعلام مسئولان همراه اول در یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از تحویل سال (دو ساعت) حدود 22 میلیون پیامک ارسال شده است. ضمن اینکه 215 میلیون پیام کوتاه نیز توسط مشترکان شبکه ایرانسل در 24 ساعت اول سال 89 ارسال شد.

مشترکان اپراتور اول تلفن همراه که بیش از 37 میلیون نفر در کشور هستند طی 36 ساعت آغاز سال 1389 بالغ بر 315 میلیون پیام کوتاه را با موفقیت ارسال کردند که این آمار رشد 10 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

از ساعت 12 روز 29 اسفند 88 تا ساعت 24 اول فروردین ماه 89 بالغ بر 315 میلیون پیام کوتاه توسط مشترکان همراه اول با موفقیت ارسال شده است. این در حالی است که در 36 ساعت آغاز سال 88 میزان ارسال پیامک های موفق مشترکان همراه اول 287 میلیون پیامک اعلام شده بود.

در همین حال گفته شده است میزان موفقیت ارسال پیام های کوتاه با رشد 30 درصدی همراه بوده است.
طبق اعلام مسئولان همراه اول در یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از تحویل سال (دو ساعت) حدود 22 میلیون پیام ارسال شده است.

تعداد پیام کوتاه ارسالی در سال 88 توسط مشترکان همراه اول نیز حدود 24 میلیارد پیامک اعلام شده و طبق آخرین اخبار در سال 88 ماهانه دو میلیارد پیام کوتاه مبادله شد.


بیش از 37 میلیون نفر در کشور از سیمکارت های همراه اول استفاده می کنند و این اپراتور در هزار و 102 شهر و بیش از 36 هزار روستا و بیش از 47 هزار کیلومتر از جاده های کشور پوشش شبکه ای دارد.
اپراتور اول با 259 اپراتور در 110 کشور، قرارداد رومینگ منعقد کرده است که مشترکان می توانند در این کشورها از سیمکارت های خود استفاده کنند.
مبادله 215 میلیون پیامک در روز اول سال توسط مشترکان ایرانسل
مدیر روابط عمومی ایرانسل از ارسال 215 میلیون پیام کوتاه توسط مشترکان این شبکه در 24 ساعت اول سال 89 خبر داد و گفت: 97 درصد پیامک های ارسالی به طور موفق در این شبکه تبادل شده و به مقصد رسیده اند.
آرش کریم بیگی با بیان اینکه از روز 29 اسفند ماه 88 تا اول فروردین 89 (بازه 24 ساعته) 215 میلیون پیام کوتاه در شبکه ایرانسل مبادله شد با اشاره به حجم بالای ارسال پیام کوتاه در این ایام گفت: از ساعت 8 تا 9 شب 29 اسفند 88 یعنی لحظه ابتدای سال جدید 11 میلیون و 753 هزار پیام کوتاه موفق در شبکه ایرانسل مبادله شد.
وی میانگین ضریب موفق تبادل پیام کوتاه را در این شبکه 7/96 درصد اعلام کرد و گفت: مشترکان ایرانسل در پنج روز اول سال 89 یعنی از 29 اسفندماه تا پنجم فروردین مجموعا 526 میلیون و 253 هزار و 819 پیام کوتاه ارسال کردند.

مشترکان ایرانسل در 24 ساعت ابتدای سال 88 بالغ بر 160 میلیون پیامک ارسال کرده بودند که طبق اعلام مسئولان این اپراتور نزدیک به 96 درصد پیامک های ارسالی با موفقیت در شبکه مبادله شده بود.

اگرچه طبق اعلام اپراتورهای تلفن همراه، این میزان مبادله پیام کوتاه با درصد موفقیت بیش از 90 درصد همراه بوده اما کاربران تلفن همراه همچنان از کیفیت این شبکه گله مندند و معتقدند در ایام عید وضعیت ارسال و دریافت SMS چندان رضایت بخش نبوده است.

صرفنظر از نارضایتی مشترکان از وضعیت شبکه تلفن همراه که سالها است پابرجا است اپراتورهای تلفن همراه برنده بدون چون و چرای داستان تکراری تلفن همراه در کشور ما هستند که در کمتر از 14 روز بالغ بر 36 میلیارد تومان تنها از تبادل SMS های همین مشترکان ناراضی درآمد کسب کرده اند.


حدود 50 میلیون مشترک اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه در ایام عید نوروز بالغ بر 2/5 میلیارد پیام کوتاه ارسال کردند که محاسبه تقریبی نرخ این تعداد پیام کوتاه نشان از درامد 36 میلیارد تومانی این دو اپراتور در مدت کمتر از 14 روز دارد.

اگرچه طبق اعلام اپراتورهای تلفن همراه، این میزان مبادله پیام کوتاه با درصد موفقیت بیش از 90 درصد همراه بوده اما کاربران تلفن همراه همچنان از کیفیت این شبکه گله مندند و معتقدند در ایام عید وضعیت ارسال و دریافت SMS چندان رضایتبخش نبوده است.

صرفنظر از نارضایتی مشترکان از وضعیت شبکه تلفن همراه که سالها است پابرجا است اپراتورهای تلفن همراه برنده بدون چون و چرای داستان تکراری تلفن همراه در کشور ما هستند که در کمتر از 14 روز بالغ بر 36 میلیارد تومان تنها از تبادل SMS های همین مشترکان ناراضی درآمد کسب کرده اند.


درآمد 13 میلیارد تومانی همراه اول از محل SMS

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، 37 میلیون همراه اولی، یک میلیارد و 195 میلیون پیام کوتاه در روز پایانی سال 88 و 13 روز ابتدای سال 89 مبادله کرده اند که 85 درصد آن با کاراکترهای فارسی بوده است که طبق این اعلام، تعداد پیام کوتاه ارسال شده مشترکان در مقایسه با سال گذشته که یک میلیارد و یک میلیون پیامک ارسال شده بود 20 درصد افزایش داشته است.

محاسبه تقریبی ارسال پیام کوتاه مشترکان همراه اول نشان می دهد از یک میلیارد و 195 میلیون پیام کوتاه ارسالی، حدود یک میلیارد و 15 میلیون و 750 هزار پیام کوتاه فارسی با نرخ حدود 9 تومان (با فرض 70 کاراکتر فارسی برای هر پیام کوتاه) مبادله شده که این تعداد، رقمی بالغ بر 9 میلیارد و 141 میلیون و 730 هزارتومان درآمد در مدت حدود 14 روز برای این اپراتور به همراه داشته است.

حال در صورتی که بپذیریم تنها 179 میلیون و 250 هزار پیامک ارسالی مشترکان همراه اول (حدود 15 درصد کل پیام ها) به صورت لاتین و با نرخ 22 تومان توسط مشترکان این اپراتور ارسال شده است همراه اول از این حیث نیز مبلغی بالغ بر 3 میلیارد و 943 میلیون و 500 هزار تومان درآمد داشته است.

امارهای تقریبی بالا نشان می دهد اپراتور اول تلفن همراه در مدت 14 روز ابتدای سال 89، درآمدی بالغ بر 13 میلیارد و 85 میلیون و 250 هزار تومان درآمد به لطف ارسال پیام کوتاه تبریک عید نوروز کسب کرده است.

اگرچه مسئولان همراه اول درصد موفقیت ارسال پیامک های نوروزی مشترکان را بیش از 90 درصد اعلام کرده اند و حتی گفته اند در 13 فروردین این درصد موفقیت تا 94 درصد هم رسیده است اما آنچه که از اظهارات مشترکان تلفن همراه برآورد می شود این است که آنها همچنان از کیفیت این شبکه ناراضی هستند و نسبت به هزینه ای که بابت استفاده از سرویس sms می پردازند، کیفیت ان را مطلوب نمی دانند.


درآمد 23 میلیارد تومانی ایرانسل از محل SMS 

ایرانسلی‌ها امسال گوی سبقت را از همراه اولی ها ربودند و در حدود 14 روز ابتدای سال نو شمسی، یک میلیارد و 400 میلیون SMS مبادله کردند.

طبق اعلام معاون فنی شرکت ایرانسل، مشترکان این اپراتور از روز 29 اسفند سال 88 تا 13 فروردین سال 89 (14 روز) یک میلیارد و 473 میلیون و 791 هزار و 196 پیام کوتاه ارسال کردند که میانگین ضریب موفقیت تبادل این پیام ها بیش از 97 درصد برآورد شد.

محاسبه تقریبی آمار ارائه شده پیام های کوتاه ارسالی 15 میلیون مشترک ایرانسل با احتساب هر پیام کوتاه 16 تومانی لاتین نشان می دهد رقمی بالغ بر 23 میلیارد و 580 میلیون و 659 هزار تومان درآمد ظرف مدت 14 روز نصیب این اپراتور شده است.

با این حال مجموع درآمد پیامک های ارسال شده توسط مشترکان دو اپراتور اول و دوم در نوروز امسال درآمدی بالغ بر 36 میلیارد و 665 میلیون تومان برای این اپراتورها به ارمغان آورده است.

حال باید پرسید که آیا برای این اپراتورها به غیر از درآمدزایی و افزایش سود سالانه، ارتقای کیفیت شبکه تلفن همراه و نیز رضایت مشترکان مهم است؟ و اگر جواب مثبت است چه مقدار از درآمدهای میلیاردی این اپراتورها صرف توسعه شبکه تلفن همراه کشور می شود و چنانچه بخش اعظمی از این درآمدهای رویایی برای ارتقای کیفیت به جای کمیت هزینه می شود چرا همچنان مشترکان تلفن همراه از کیفیت ارتباطات ناراضی هستند؟
طبقه بندی: اخبار و ترفند اس ام اس، 
ارسال توسط بهرام
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin